Necla Taşseten Evi

SİVAS MERKEZ  Bahçebostan Mahallesi 

BUGÜNKÜ SAHİBİ:    H. Mehmet Yıldız 

TESCİL TARİHİ: 20.10.1990 TESCİL KARARI: 851 

AYRINTILI TANIM: Zemin + 1 Kat olarak inşa edilmiştir. Subasman seviyesi taş, diğer katlar ahşap karkas arası kerpiç dolguludur. Kuzeydoğusu sokağa cepheli ve girişi sokaktan sağlanmıştır.

 Subasman seviyesi yığma taş + diğer katlar ahşap karkas arası kerpiç dolguludur.

Kuzey Doğu Cephe: Sokağa cephelidir. Giriş duvar perdeli ve üzeri ahşap kaplıdır. Çift kanatlı ahşap kapı ile sokaktan girişi sağlanmıştır. Kuzeybatı bölümü çıkıntılı, zemin iki, üst kat çıkıntılı üç pencereli, çıkıntı yan yüzü bir pencerelidir. Güneydoğu bölüm üst kat üç pencereli, çatı arası iki mazgal pencerelidir.

Kuzeybatı Cephe:  Sağırdır.

Güneydoğu Cephe: Kapalıdır.

Güneybatı Cephe: Zemini tek kanatlı ahşap kapı girişli, yanlar birer pencereli, kuzeybatı üç pencerelidir. Üst kat çıkıntılı ve beş pencerelidir. Bu cephe briket duvarlıdır.

Bina beşik çatılı, çatı üzeri saç kaplı, geniş saçaklı, saçak altı ahşap kaplıdır. Kapı ve pencere söveleri ahşap, pencereler çift kanatlı. Köşeler ahşap, kat araları ahşap silmeli ve pencereler demir parmaklıklıdır.

YAPILAN ONARIMLAR :  Sıva onarımı görmüş ve çatısı eternit kaplanmıştır.

Paylaşım :Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrTweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone

Bir cevap yazın